Першы фестываль-конкурс «Златагорская вясёлка»


29 лютага 2020 г. на базе і па ініцыятыве ДМШМ № 1 імя Л.П. Александроўскай упершыню прайшоў фестываль-конкурс «Златагорская вясёлка».

У склад журы ўвайшлі:

Дырэктар ДМШМ № 1 А.І. Снітко

Намеснік дырэктара па вучэбнай працы М.Я. Данчак

Намеснік дырэктара па выхаваўчай працы Н.Я. Курыліна

Старшыня цыклавой камісіі «Акадэмічны хор», выкладчык МДМК імя М.І. Глінкі А.А. Матусевіч

Дацэнт кафедры спецыяльнага фартэпіяна БДАМ А.С. Асташкіна-Мысліўчык

Саліст Беларускай дзяржаўнай філармоніі М.М. Марэцкі

Выкладчык МДМК імя М.І. Глінкі Н.А. Філіпенка

Дэкан ФПК, дацэнт кафедры баяна і акардэона, кандыдат мастацтвазнаўства БДАМ Л.В. Скачко

Выкладчык МДМК імя М.І. Глінкі А.С. Цярэшчанка

Загадчык фартэпіянным аддзелам ДМШМ № 1 Я.І. Гальцоў

Загадчык струнна-народным аддзелам ДМШМ № 1 В.І. Скобеюс

Загадчык народным аддзелам ДМШМ № 1 Н.У. Шах

Загадчык духавым аддзелам ДМШМ № 1 Э.Л. Каліноўскі

Загадчык струнна-смычковым аддзелам ДМШМ № 1 Н.П. Цэхановіч

У конкурсным праслухоўванні прыняў ўдзел 81 вучань школы. Па выніках конкурсу журы вырашыла прысудзіць наступныя ўзнагароды:

Намінацыя «Акадэмічныя спевы»:

Лаўрэат I ступені Марыя Юшкевіч (настаўнік М.Я. Данчак)

Лаўрэат II ступені Ганна Хаткевіч (настаўнік С.А. Белая)

Лаўрэат II ступені Алёна Маркоўская (настаўнік К.С. Бакун)

Лаўрэат II ступені Ксенія Рабізо (настаўнік Т.М. Шамякіна)

Лаўрэат II ступені Мацвей Ігумнаў (настаўнік І.Д. Лоўчая)

Лаўрэат III ступені Дыяна Хіжная (настаўнік К.Ю. Баршчова)

Намінацыя «Эстрадныя спевы»:

Лаўрэат I ступені Ксенія Сідарава (настаўнік І.А. Мышкоўская)

Лаўрэат I ступені Багдан Сапрановіч (настаўнік Я.А. Мышкоўскі)

Лаўрэат I ступені Ўлада Агеенка (настаўнік І.А. Мышкоўская)

Лаўрэат II ступені Яраслава Сідарава (настаўнік І.А. Мышкоўская)

Лаўрэат III ступені Кацярына Еўтуховіч (настаўнік І.А. Мышкоўская)

Намінацыя «Фартэпіяна»:

Лаўрэат I ступені Іван Багдановіч (настаўнік Г.М. Косціна)

Лаўрэат II ступені Аліна Радкевіч (настаўнік Н.І. Чарнавокая)

Лаўрэат II ступені Аляксандр Яфімаў (настаўнік А.А. Кліменка)

Лаўрэат II ступені Соф’я Чаплінская (настаўнік Ю.В. Цэйгер)

Лаўрэат II ступені Ўлада Агеенка (настаўнік М.А. Яковіна)

Лаўрэат II ступені Лізавета Ганчар (настаўнік А.А. Дземідзенка)

Лаўрэат III ступені Дыяна Пугач (настаўнік В.А. Аўчыннікава)

Лаўрэат III ступені Мар’ян Цароў (настаўнік Я.І. Гальцоў)

Лаўрэат III ступені Надзея Дорум (настаўнік А.М. Нямцова)

Лаўрэат III ступені Чжан Сяо Тай (настаўнік Н.І. Чарнавокая)

Дыплом Алеся Баброўская (настаўнік С.А. Разько)

Дыплом Ксенія Шарупіч (настаўнік Н.А. Шчарбакова)

Дыплом Усевалад Тышко (настаўнік Г.М. Косціна)

Намінацыя «Народныя інструменты (баян-акардэон)»:

Лаўрэат I ступені Арцём Шурпач (настаўнік В.К. Шымчак)

Лаўрэат II ступені Дар’я Карбоўская (настаўнік Л.К. Сямёнава)

Лаўрэат II ступені Андрэй Касцюкевіч (настаўнік Н.У. Шах)

Лаўрэат III ступені Рыгор Грэкаў (настаўнік Ц.І. Грышкоўскі)

Лаўрэат III ступені Цімафей Лянкевіч (настаўнік В.К. Шымчак)

Дыплом Нікіта Кароль (настаўнік В.К. Шымчак)

Дыплом Дыяна Свірская (настаўнік Н.У. Шах)

Намінацыя «Народныя інструменты (струнна-шчыпковыя)»:

Лаўрэат I ступені Яраслава Дзяругіна (настаўнік В.Ф. Калядка)

Лаўрэат I ступені Аліна Філіпенка (настаўнік В.Ф. Калядка)

Лаўрэат I ступені Настасся Голад (настаўнік В.І. Скобеюс)

Лаўрэат I ступені Ганна Маслоўская (настаўнік В.Ф. Калядка)

Лаўрэат I ступені Цімафей Чэраднічэнка (настаўнік Ю.Л. Жайловіч)

Лаўрэат II ступені Дыяна Данцова (настаўнік В.М. Лыскавец)

Лаўрэат II ступені Маргарыта Сыцько (настаўнік А.С. Трафімчык)

Лаўрэат II ступені Чэслаў Талсты (настаўнік В.М. Лыскавец)

Лаўрэат II ступені Міхаіл Янчук (настаўнік Ю.Л. Жайловіч)

Лаўрэат II ступені Алеся Філіпская (настаўнік В.І. Скобеюс)

Лаўрэат II ступені Глеб Корсак (настаўнік М.С. Матох)

Лаўрэат III ступені Вікторыя Дабравольская (настаўнік В.П. Дзмітрачэнка)

Лаўрэат III ступені Максім Сакаленка (настаўнік В.У. Громаў)

Лаўрэат III ступені Лізавета Швяцова (настаўнік В.П. Дзмітрачэнка)

Лаўрэат III ступені Кацярына Баркун (настаўнік Т.А. Галуза)

Лаўрэат III ступені Марыя Ламака (настаўнік В.У. Громаў)

Лаўрэат III ступені Ганна Скрыган (настаўнік А.Ю. Кузняцова)

Дыплом Вера Прышчыц (настаўнік А.Ю. Кузняцова)

Дыплом Данііл Блізняцоў (настаўнік А.А. Музычэнка)

Дыплом Яна Шастак (настаўнік Г.В. Сянцюрына)

Дыплом Яраслаў Дубовік (настаўнік В.У. Громаў)

Намінацыя «Струнна-смычковыя інструменты»:

Лаўрэат I ступені Ульяна Кудзіна (настаўнік В.Т. Карпава)

Лаўрэат II ступені Аляксандра Навумовіч (настаўнік І.І. Брылеўская)

Лаўрэат II ступені Ульяна Акавіцкая (настаўнік Н.П. Цэхановіч)

Лаўрэат II ступені Вікторыя Дзегцярэнка (настаўнік Н.П. Цэхановіч)

Лаўрэат III ступені Міхаіл Кенігсберг (настаўнік В.Я. Гарбацікава)

Лаўрэат III ступені Мар’яна Каляда (настаўнік Н.А. Лянкевіч)

Лаўрэат III ступені Ганна Шэвандо (настаўнік Н.А. Лянкевіч)

Лаўрэат III ступені Кацярына Карніевіч (настаўнік В.М. Крукоўская)

Намінацыя «Духавыя і ўдарныя інструменты»:

Лаўрэат I ступені Васіліса Бандарчук (настаўнік Э.Л. Каліноўскі)

Лаўрэат I ступені Крысціна Калінічэнка (настаўнік Л.Л. Каліноўскі)

Лаўрэат I ступені Ўладзіслаў Мароз (настаўнік А.М. Андрэйчыкаў)

Лаўрэат I ступені Сямён Рахлін (настаўнік С.А. Руткевіч)

Лаўрэат I ступені Цімафей Чаркасаў (настаўнік Н.А. Ільюшчанкава)

Лаўрэат I ступені Іван Крычаўцоў (настаўнік С.А. Руткевіч)

Лаўрэат I ступені Ягор Праўдзікаў (настаўнік Г.Ю. Турко)

Лаўрэат II ступені Яраслава Гаравая (настаўнік Л.Л. Каліноўскі)

Лаўрэат II ступені Надзея Шапавалава (настаўнік А.А. Данілава)

Лаўрэат III ступені Ксенія Брэднева (настаўнік А.С. Дзмітрусік)

Лаўрэат III ступені Рыгор Калеснікаў (настаўнік А.С. Ганькова)

Лаўрэат III ступені Настасся Ліпень (настаўнік В.У. Мегрэлішвілі)

Лаўрэат III ступені Вольга Бандацкая (настаўнік Л.Л. Каліноўскі)

Лаўрэат III ступені Маргарыта Макарава (настаўнік Д.У. Елісеева)

Лаўрэат III ступені Аляксей Будкевіч (настаўнік Я.А. Місевіч)

Лаўрэат III ступені Станіслаў Барысёнак (настаўнік Д.С. Пекун)

Лаўрэат III ступені Раман Плехаў (настаўнік У.Р. Карканіца)

Дыплом Данііл Васількевіч (настаўнік Г.І. Забара)

Дыплом Кацярына Паповіч (настаўнік Н.А. Данілава)

Дыплом Фёдар Яраш (настаўнік А.К. Садоўскі)

Дыплом Кацярына Качан (настаўнік С.А. Рагула)

Віншуем усіх вучняў і іх настаўнікаў з удалым удзелам у фестывалі-конкурсе! Зычым новых дасягненняў і творчых перамог у будучыні!